Była posłanka Ruchu Palikota i PSL Halina Sz.-R. skazana

Polska
Była posłanka Ruchu Palikota i PSL Halina Sz.-R. skazana
Facebook
Była posłanka Ruchu Palikota i PSL skazana

Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie byłą posłankę Ruchu Palikota i PSL, lekarkę Halinę Sz.-R. oskarżoną o fałszowanie dokumentacji medycznej w celu wprowadzenia ZUS w błąd. Lekarka miała wystawić nieprawdziwe historie przebiegu ciąży swoim pracownicom, aby mogły dostawać zasiłek w wysokości 100 proc. pensji.

O wyroku, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Dzierżoniowie, poinformowała w piątek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

 

Sąd wymierzył Halinie Sz.-R. karę roku więzienia w zawieszaniu na dwa lata. Orzekł też karę grzywny w wysokości 7,5 tys. zł. Kobieta nie może też przez rok wykonywać zawodu lekarza specjalisty ginekologa-położnika.

Nieprawdziwa historia choroby

Sz.-R. została oskarżona o to, że w kwietniu 2020 r., jako lekarz ginekolog, wystawiła dokumenty zawierające nieprawdziwe historie choroby oraz karty przebiegu ciąży. Dokumenty zostały wystawione pracownicom firmy, której właścicielem jest Sz.-R. Według lokalnych mediów była posłanka jest właścicielką hotelu w Dzierżoniowie, a dzięki oszustwie jej pracownice miały dostawać z ZUS-u zasiłek w wysokości 100 proc. pensji.

 

ZOBACZ: Świętochłowice. Były prezydent i jego dawni współpracownicy zatrzymani przez policję

 

Wyrok dzierżoniowskiego sądu jest nieprawomocny.

 

Sz.-R. w ławach poselskich zasiadała w latach 2011-2015. Do Sejmu dostała się z list Ruchu Palikota; w 2013 r. przystąpiła do klubu parlamentarnego PSL.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie