Niedziele handlowe przed Bożym Narodzeniem. Będą dwie przed świętami

Biznes
Niedziele handlowe przed Bożym Narodzeniem. Będą dwie przed świętami
Polsat News
W dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem zrobimy zakupy w sklepach - te dni nie będą objęte zakazem handlu

W niedzielę 12 grudnia sklepy będą otwarte. To jedna z dwóch niedziel handlowych poprzedzających Boże Narodzenie - kolejna przypadnie 19 grudnia. W placówkach handlowych obowiązuje rygor sanitarny i limit osób.

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte 12 i 19 grudnia, czyli w dwie niedziele poprzedzające rzymskokatolickie Boże Narodzenie.

 

ZOBACZ: Spadek cen mieszkań. Eksperci wskazują na wzrost stóp procentowych

 

We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

 

Ponadto od 1 grudnia w placówkach handlowych obowiązuje nowy, wyższy limit osób (1 osoba na 15 mkw.)

Branża zapewnia: przestrzegamy rygoru sanitarnego

Polska Rada Centrów Handlowych zapewnia, że placówki handlowe zapewniają klientom rękawiczki jednorazowe i płyn dezynfekcyjny. Apeluje również do kupujących o przestrzeganie zasady DDM – utrzymywanie ok. 1,5 metra dystansu od innych osób, częste dezynfekowanie dłoni i noszenie maseczek w prawidłowy sposób, tak by jednocześnie zakrywały one nos i usta.

 

PRCH przypomina, że w obie grudniowe niedziele handlowe w wielu centrach handlowych będą się odbywały szczepienia przeciw COVID-19.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie