Żaryn opublikował wideo z migrantem w drodze do samolotu. "Wygląda jakby się dobrze bawił..."

Świat
Żaryn opublikował wideo z migrantem w drodze do samolotu. "Wygląda jakby się dobrze bawił..."
Twitter/Stanisław Żaryn
Żaryn napisał w piątek na Twitterze, że ponad 400 osób opuściło Białoruś kolejnym samolotem ewakuacyjnym do Iraku

W piątek kolejny samolot z migrantami odleciał z Mińska do Iraku, ale nadal wiele osób chcących przedostać się do UE pozostaje na Białorusi - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn napisał w piątek na Twitterze, że ponad 400 osób opuściło Białoruś kolejnym samolotem ewakuacyjnym do Iraku. 

 

- To kolejne powroty cudzoziemców, którzy wcześniej atakowali granicę Unii Europejskiej. Działania reżimu Łukaszenki nadal są obliczone na destabilizowanie granicy Polski, Litwy i Łotwy. Operacja hybrydowa przeciwko UE trwa. Wciąż na Białorusi przebywa duża grupa cudzoziemców, zdolnych atakować granice RP - przypomniał rzecznik.

 

Wpis zilustrował filmikiem jednego z Irakijczyków, którzy wracali do kraju.

 

 

"Ten człowiek przybył na Białoruś, by próbować nielegalnie dostać się do UE. Teraz wsiada do samolotu, by wrócić do Iraku. Wygląda jakby się dobrze bawił..." - Żaryn skomentował nagranie.

Żaryn dziękował za służbę żołnierzom na granicy

W innym piątkowym wpisie podziękował za służbę funkcjonariuszom i żołnierzom na granicy.

 

"Wielki szacunek dla funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy od tygodni strzegą granic RP. To dzięki ich służbie operacja hybrydowa przeciwko RP nie poszła wg planu agresora" - napisał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

 

W podziękowaniach obok straży granicznej, policji i wojska wskazał też "terytorialsów" oraz dywizje zmechanizowane - 16 i 18.

 

 

W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi, od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. w 183 miejscowościach na terenie przygranicznym obowiązuje zakaz przebywania wprowadzony rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie