Jan Tadeusz Duda zorganizował wyjazd radnych do luksusowego hotelu w szczycie zachorowań

Polska
Jan Tadeusz Duda zorganizował wyjazd radnych do luksusowego hotelu w szczycie zachorowań
commons.wikimedia/Kontrola/CC BY-SA 4.0
Jan Tadeusz Duda - ojciec prezydenta Andrzeja Dudy

W dniu, gdy w Polsce zmarło 571 osób na COVID-19, ojciec prezydenta RP Jan Tadeusz Duda organizuje dwudniowe obrady radnych małopolskiego sejmiku w luksusowym hotelu w Wadowicach. - Członkami są przedstawiciele, przewodniczący, każdego z klubów: zarówno PiS jak i opozycyjnych. Przewodniczący jednogłośnie zdecydowali o takim trybie obradowania - poinformował Interię Małopolski Urząd Marszałkowski.

Odkąd rozpoczęła się pandemia, komisje w sejmiku województwa małopolskiego w zdecydowanej większości przypadków obradują zdalnie. Pojawił się jednak wyjątek, bo w piątek i w sobotę radni i urzędnicy postanowili się przenieść do malowniczego hotelu w Wadowicach. Więcej na ten temat w tekście dziennikarza Interii Jakuba Szczepańskiego.

 

Ośrodek oferuje łącznie 68 pokoi. Standardowa cena za wynajem pokoju jednoosobowego zaczyna się od 356 zł. Najdroższy apartament to wydatek rzędu 881 zł za nocleg.

 

 

"Są to zarówno pokoje typu standard, jak i przestronne pokoje rodzinne typu studio, składające się z dwóch pomieszczeń. Ponadto trzy oryginalnie urządzone apartamenty i pokój superior z widokiem na ogród i prywatnym zewnętrznym jacuzzi zapewniają luksusowe warunki pobytu" - czytamy na stronie obiektu.

"Przewodniczący byli jednogłośni ws. trybu obradowania"

Goście mają do swojej dyspozycji kilka sal konferencyjnych, centrum spa&wellness, restauracje czy sklep z najwyższej jakości wyrobami spożywczymi. W restauracyjnym menu takie rarytasy jak żabnica z puree kalafiora i orzeszkami ziemnymi za 73 zł, tatar wołowy z majonezem z kaczki oraz kiszonymi szparagami wyceniany na 47 zł czy gulasz z jelenia z czerwonym winem i kopytkami z dyni wart 49 zł.

  

ZOBACZ: Była posłanka Ruchu Palikota i PSL Halina Sz.-R. skazana

 

O wyjazd Interia zapytała u źródła. - Decyzja o takim trybie obradowania zapadła na posiedzeniu Komisji Głównej sejmiku województwa małopolskiego - tłumaczy Interii Dawid Gleń, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. - Członkami są przedstawiciele, przewodniczący, każdego z klubów: zarówno PiS jak i opozycyjnych. Przewodniczący jednogłośnie zdecydowali o takim trybie obradowania - precyzuje.

Jan Tadeusz Duda nie odbiera telefonów

Formalnie o wyjazdowym posiedzeniu komisji zdecydowali członkowie Komisji Głównej. Zasiadają w niej najważniejsi reprezentanci wszystkich sił w sejmiku. - Ta komisja pełni w sejmiku rolę "Konwentu Seniorów". Jako przewodniczący Jan Tadeusz Duda wystąpił do niej o opinię w sprawie organizacji posiedzenia wyjazdowego komisji - tłumaczy Interii Urynowicz. - Wszystkie kluby się dogadały, więc je zorganizował. Formalnie zajmuje się tym kancelaria sejmiku, która podlega przewodniczącemu - przekazał Gleń.

 

O komentarz Interia próbowała poprosić przewodniczącego sejmiku, a prywatnie ojca prezydenta RP, Jana Tadeusza Dudę. Nie odpowiadał.

 

Więcej na ten temat w tekście dziennikarza Interii Jakuba Szczepańskiego.

kmd/zdr/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie