Niemcy. Padł rekord w szczepieniach przypominających. Liczba zakażeń koronawirusem nieco spada

Świat
Niemcy. Padł rekord w szczepieniach przypominających. Liczba zakażeń koronawirusem nieco spada
PAP/EPA/FEHIM DEMIR
W Niemczech wykonano w środę 991 608 szczepień przypominających na COVID-19. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednego dnia

Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił w czwartek 70 611 nowych infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. To o 2598 przypadków mniej niż w czwartek tydzień temu. W środę padł rekord w liczbie wykonanych szczepień uzupełniających.

Liczba zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców odnotowana w ciągu tygodnia nieznacznie spadła w czwartek do poziomu 422,3 z poziomu 427 poprzedniego dnia.

 

Według RKI może to z jednej strony wskazywać na skuteczność wprowadzonych niedawno ograniczeń w kontaktach, z drugiej strony może to być również oznaką przeciążenia sektora zdrowia i wyczerpania zdolności laboratoryjnych, ponieważ nowe infekcje w szczególnie dotkniętych regionach nie są już w pełni rejestrowane.

 

465 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w RFN w związku z koronawirusem.

Niemal milion szczepień jednego dnia

W Niemczech wykonano w środę 991 608 szczepień przypominających przeciw COVID-19. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednego dnia - informuje telewizja ARD. Dla porównania, we wtorek 863 992 osoby otrzymały szczepionkę przypominającą, a w poniedziałek 589 014.

 

Nowy federalny minister zdrowia Karl Lauterbach podkreślił w czwartek znaczenie szczepień uzupełniających w walce z odmianą Omikron koronawirusa. - Szczepienie jest kompletne dopiero wtedy, gdy zostanie się zaszczepionym trzy razy - powiedział telewizji ZDF polityk SPD. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że już dwie szczepionki złagodzą przebieg choroby, "a trzy szczepionki prawdopodobnie bardzo dobrze ochronią przed ciężką chorobą" - stwierdził Lauterbach.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie