Warszawa. Awaria ciepłownicza w centrum. Na jezdnię wypływa woda i zamarza

Polska
Warszawa. Awaria ciepłownicza w centrum. Na jezdnię wypływa woda i zamarza
ZDM Warszawa
Na jezdnię wypływa woda i zamarza

Do awarii rury ciepłowniczej doszło na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej. Na jezdnię wypływa woda, która zamarza. Na miejscu są już pracownicy Veolii, którzy zabezpieczają teren.

W jezdni ulicy Pięknej utworzyła się duża wyrwa, z której cały czas leje się woda. Jak przekazała rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, na miejscu występują utrudnienia w ruchu.

 

- Około godziny 11.30 ma dojechać na miejsce awarii ciężki sprzęt, żeby móc dostać się do rury. Bliżej godziny 14 będzie wiadomo, gdzie i co się dokładnie stało. Wtedy rozpoczną się prace, żeby jak najszybciej usunąć awarię - powiedziała rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Prezes Wód Polskich ostrzega przed kolejną poważną awarią oczyszczalni "Czajka"

 

Teren zabezpiecza też pogotowie Zarządu Dróg Miejskich, o czym poinformowała na Twitterze zastępca dyrektora ZDM Karolina Gałecka.

 

Uwaga kierowcy! Awaria ciepłownicza na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej. Pogotowie Drogowe ZDM Warszawa pomaga w zabezpieczeniu awarii, do czasu przejęcia terenu przez Veolię w celu usunięcia awarii - napisała.

 

 

W związku z awarią występują też utrudnienia w komunikacji miejskiej. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 107, 118, 159 zostały skierowane na objazdy.

 

107 w stronę pętli Esperanto pojedzie ulicami: Piękną, Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi i Kruczą. W drugą stronę do pętli Kierbedzia Al. Jerozolimskimi, Bracką, Książęcą i Rozbratem.

 

ZOBACZ: Awaria "Czajki". Kontrola NIK trwa półtora roku

 

118 w obu kierunkach pojedzie od pl. Konstytucji, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem i Książęcą.

158 w stronę CH Blue City pojedzie ulicami: Piękną, Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Piękną. W drugą stronę do pętli EC Siekierki Koszykową, zawróci na placu Konstytucji i dalej Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Bracką, Książęcą i Rozbratem.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie