Lubin. Wypadek na przejściu dla pieszych. Potrącona staruszka

Moto
Lubin. Wypadek na przejściu dla pieszych. Potrącona staruszka
KPP Lubin
Staruszka przechodziła przez jezdnię we właściwym miejscu

Starsza pani weszła na przejście dla pieszych, a gdy była tuż przed jego połową, potrąciła ją kierująca hyundaiem. Chociaż zdarzenie z Lubina (woj. dolnośląskie) wygląda groźnie, 83-latka nie doznała poważnych obrażeń. Tamtejsza policja przypomina, że trudne warunki atmosferyczne i zmrok wpływają na percepcję kierowców, którzy powinni być bardziej uważni.

Do potrącenia doszło w zeszłym tygodniu na ul. Wyszyńskiego w Lubinie. Po godz. 16, gdy zapadł zmrok, 83-latka chciała przejść przez drogę w wyznaczonym miejscu. Wtedy od strony ul. Leśnej nadjechała 47-letnia kobieta kierująca hyundaiem.

 

ZOBACZ: Wypadek w Czernikowie. Kilkaset osób pożegnało druhnę OSP, która zginęła w wypadku

 

Prowadząca auto nie zauważyła, że przejściem dla pieszych idzie seniorka i ją potrąciła. Poszkodowana upadła kilkanaście metrów od "zebry". Z kolei 47-latka zatrzymała się, a na policyjnym nagraniu widać, że chwilę po wypadku wyszła z pojazdu, aby pomóc staruszce.

 

Potrącona 83-latka trafiła do szpitala. Obrażenia nie były poważne

- Pokrzywdzona starsza pani została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Choć na nagraniu z monitoringu miejskiego wyglądało to bardzo groźnie, na szczęście nie doznała poważnych urazów. Po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu - przekazała asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. W wypadku koło Inowrocławia zginął kierowca. Zderzył się z cysterną

 

Jak przypomniała, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, "jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu".

 

- Zważywszy na porę roku, jak i szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu czy śniegu, jedźmy ostrożnie i bezpiecznie zarówno dla siebie jak i dla innych osób - podsumowała asp. szt. Sylwia Serafin.

wka/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie