Niemcy. Poszukiwana przez Europol za handel ludźmi i zmuszanie do nierządu ujęta w Hamburgu

Świat
Niemcy. Poszukiwana przez Europol za handel ludźmi i zmuszanie do nierządu ujęta w Hamburgu
Flickr/René Mentschke
Poszukiwana przez Europol za handel ludźmi i zmuszanie do nierządu ujęta w Hamburgu

"La Diabla" ("Diablica"), transpłciowa kobieta, kierująca grupą handlarzy żywym towarem, poszukiwana przez Europol również za zmuszanie do nierządu, została aresztowana w Hamburgu – informuje "Die Welt".

"La Diabla" była jedną z trzech najbardziej poszukiwanych przez hiszpańską policję osób. Została aresztowana w środę wieczorem. Hiszpańskie władze oskarżają "Diablicę" o handel ludźmi, a także pranie pieniędzy i kierowanie organizacją przestępczą.

 

34-letnia "Diablica", która pochodzi z Wenezueli, zostanie przekazana władzom Hiszpanii.

 

ZOBACZ: Warszawa. "Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali Australijczyka. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

 

Nie wiadomo dokładnie, od jak dawna "La Diabla" przebywała w Hamburgu, a także na ile Hamburg był miejscem prowadzenia przestępczej działalności. "Pewne jest jednak, że szybka ekstradycja do Hiszpanii jest przygotowywana przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa" – podkreśla "Die Welt".

 

"Zarzuty przeciwko przestępczyni brzmią jak opowieść z filmu kryminalnego, ale były brutalną rzeczywistością dla poszkodowanych" – zauważa "Die Welt".

Rekrutowała ofiary w Wenezueli

Przestępczy proceder wyglądał tak, że oskarżona rekrutowała kobiety i transseksualistów w swojej rodzinnej Wenezueli i zwabiała je do Hiszpanii fałszywymi obietnicami. W Hiszpanii ofiary zmuszano do operacji (m.in. wszczepienie implantów piersi, odsysanie tłuszczu), a następnie zmuszano do odpracowywania tego "długu", wynoszącego 12 tys. euro, poprzez prostytucję.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Rząd chce zakazać prostytucji. To branża wyceniana na 3,7 mld euro

 

Niektórzy z poszkodowanych byli sprzedawani do pracy do Niemiec. Prawdopodobnie w ostatnim czasie także w Niemczech "Diablica" prowadziła poszukiwania kolejnych ofiar, o czym świadczyły reklamy zamieszczane w internecie. "Za pomocą tego śladu udało się dojść do mieszkania w Hamburgu", w którym ujęto "Diablicę" – podaje "Die Welt".

 

Aresztowanej grożą zarzuty o handel ludźmi, pranie pieniędzy i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie