Minister Adam Niedzielski podał liczbę zgonów z powodu koronawirusa osób do 44. roku życia

Polska
Minister Adam Niedzielski podał liczbę zgonów z powodu koronawirusa osób do 44. roku życia
PAP/Leszek Szymański
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Od początku stycznia tego roku w starciu z COVID-19 nie poradziło sobie 1085 osób do 44 roku życia. Ta czarna statystyka mogłaby być inna dzięki szczepieniom - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak zaznaczył Niedzielski. "czarna statystyka mogłaby być inna dzięki szczepieniom, gdyż tylko 3 proc., czyli 36 z osób, które zmarły, było w pełni zaszczepionych".

 

MZ podało w niedzielę, że od rozpoczęcia programu szczepień przeciwko COVID-19, czyli od końca grudnia 2020 r., wykonano 42 mln 672 tys. 883 iniekcje. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, jest w Polsce 20 mln 521 tys. 241 osób.

 

Resort zdrowia apeluje o zaszczepienie się przeciw COVID-19, także dawką przypominającą.

Nowe przypadki koronawirusa. Ile zakażeń?

W poniedziałek rano nowe dane o zakażeniach przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Mamy 13 250 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, zmarło 25 osób - zaznaczył. Tydzień temu resort informował o 13 115 nowych zakażeniach i śmierci 18 pacjentów.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki. Waldemar Kraska podał dane

 

Jak mówił wiceminister Kraska w programie "Kwadrans polityczny" w TVP, dzisiejsze dane świadczą o ok. jednoprocentowym wzroście liczby zakażeń w stosunku do ubiegłego tygodnia

 

- Wydaje się, że pandemia osiągnęła pewną stabilizację – ocenił.

ml / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie