Ukraina. "Straszny wypadek". Nie żyje ojciec i dwóch synów. Matka walczy o życie

Świat
Ukraina. "Straszny wypadek". Nie żyje ojciec i dwóch synów. Matka walczy o życie
Ukraińska Policja
Wypadek na Ukrainie. Nie żyje mężczyzna i jego dwóch synów

Ojciec i dwóch jego synów w wieku 11 i 5 lat zginęli w niedzielę w wypadku drogowym w obwodzie żytomierskim w środkowej części Ukrainy - poinformowała policja drogowa. Matka chłopców została przewieziona do szpitala w stanie bardzo ciężkim.

"Straszny wypadek drogowy w obwodzie żytomierskim unicestwił rodzinę odbierając życie trzem osobom: ojcu i dzieciom urodzonym w 2010 i 2016 roku. Matka odniosła ciężkie obrażenia i walczy o życie w szpitalu" - napisano w policyjnym komunikacie.

 

Do tragedii doszło na trasie Kijów-Czop. Według wstępnych ustaleń kobieta prowadząca samochód Daewoo Lanos wyjechała na przeciwny pas ruchu co doprowadziło do zderzenia z ciężarówką DAF.

 

W rezultacie śmierć na miejscu ponieśli mąż kobiety i jej dzieci.

 

Ukraińska Policja

 

ZOBACZ: Gdynia. Wypadek na paradzie mikołajów. Motocykl wjechał w tłum

 

Jeden z wysoko postawionych w Kijowie funkcjonariuszy Aleksiej Biełoszycki opublikował na swoim koncie facebookowym wpis dotyczący tego wypadku. Wymieniał w nim, że do tak strasznych konsekwencji doprowadziły m.in. brak zapiętych pasów i brak fotelików dla dzieci.

 

Ukraińska Policja

 

Zaznaczył, że w takich zdarzeniach szanse na przeżycie są małe, a bez zachowania podstawowych środków bezpieczeństwa, jeszcze drastycznie topnieją. 

 

Ukraińska Policja

 

ap / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie