Francja. Minister zdrowia: szczyt obecnej fali COVID-19 pod koniec stycznia

Świat
Francja. Minister zdrowia: szczyt obecnej fali COVID-19 pod koniec stycznia
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Trzeci dzień z rzędu odnotowano prawie 50 tys. nowych zakażeń

Minister zdrowia Francji Olivier Veran ocenił w piątek, że obecna fala zakażeń koronawirusem osiągnie szczyt po koniec stycznia przyszłego roku.

- Piąta fala szybko się rozprzestrzenia. (...) Ma bardzo zauważalny wpływ na służbę zdrowia - oświadczył Veran w wywiadzie radiowym.

 

W czwartek we Francji trzeci dzień z rzędu odnotowano prawie 50 tys. nowych zakażeń COVID-19. Obecna fala koronawirusa jest zdominowana przez wariant Delta.

 

ZOBACZ: Francja. Mężczyzna ubrany w strój ninja zaatakował mieczem dwie policjantki

 

Ministerstwo zdrowia w Paryżu podało w piątek, że dotychczas wykryto dziewięć zakażeń wariantem Omikron na terenie Francji kontynentalnej. Według głównego doradcy naukowego resortu zdrowia, wariant Omikron może stać się dominujący z końcem stycznia, gdy oczekiwany jest także szczyt piątej fali zakażeń.

 

ZOBACZ: Francja. Premier Jean Castex miał pozytywny wynik testu na koronawirusa

 

Pierwszy przypadek wariantu Omikron wykryto we Francji w czwartek. Zamieszkujący departament Sekwany i Marny mężczyzna wrócił 25 listopada z Nigerii. W środę badanie genetyczne potwierdziło, że podróżny zakaził się nowym wariantem Omikron.

 

W związku z informacją o wykryciu nowego wariantu koronawirusa w RPA, francuskie władze zadecydowały o wstrzymaniu lotów z kilku państw regionu południowej Afryki.

mad/ml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie