Francja. Premier Jean Castex miał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Świat
Francja. Premier Jean Castex miał pozytywny wynik testu na koronawirusa
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Francuski premier zarażony koronawirusem

Francuski premier Jean Castex uzyskał w poniedziałek pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowały jego służby prasowe. "Jego program zajęć zostanie w nadchodzących dniach zmieniony tak, aby mógł kontynuować swoją pracę, będąc w izolacji" przez dziesięć dni - wyjaśniono.

Według służb prasowych premiera Castex dowiedział się w poniedziałek po południu, że jego 11-letnia córka miała pozytywny wynik testu. "Dlatego natychmiast wykonał test PCR, który okazał się także pozytywny" – podał Matignon.

 

ZOBACZ: Izrael. Rozpoczęło się szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat

 

W poniedziałek rano Castex udał się do Brukseli, gdzie spotkał się ze swoim belgijskim odpowiednikiem Alexandrem De Croo. Do Belgii udali się także inni członkowie francuskiego rządu m.in. minister obrony Florence Parly, minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, minister sprawiedliwości Eric Dupond-Moretti i sekretarz stanu ds. Europy Clement Beaune.

Kwarantanna belgijskiego premiera

Tuż po ogłoszeniu pozytywnego wyniku testu Castexa belgijski premier Alexander De Croo ogłosił poddanie się kwarantannie. Bruksela poinformowała, że czterej inni członkowie rządu belgijskiego, którzy także uczestniczyli w spotkaniu z delegacją francuską, "poddadzą się testom PCR i objęci zostaną kwarantanną do czasu, gdy ich wynik testu będzie negatywny".

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski: możliwe, że od stycznia będzie lek przeciw COVID-19 do stosowania w domu

 

56-letni Castex wiosną otrzymał dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Do tej pory nigdy nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie