Nowe sankcje na Białoruś. Decyzja Unii Europejskiej

Świat
Nowe sankcje na Białoruś. Decyzja Unii Europejskiej
commons.wikimedia.org/Thijs ter Haar/CC BY 2.0
Restrykcje dotyczą 17 osób i 11 podmiotów gospodarczych.

Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na Białoruś jako odpowiedź na wywołany przez Mińsk kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy. Restrykcje dotyczą 17 osób i 11 podmiotów gospodarczych zaangażowanych w przemyt migrantów i sztuczne wywołanie kryzysu migracyjnego na granicy Wspólnoty z Białorusią.

Więcej informacji wkrótce.

 

Sankcje dotyczą siedemnastu osób i jedenastu firm "zaangażowanych w przemyt migrantów i sztuczne wywołanie kryzysu migracyjnego" - ustaliła korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek. 

 

Nowe sankcje nałożone na Białoruś

Restrykcje przyjęła w czwartek Rada Unii Europejskiej. Polegają na zakazie wjazdu do Unii Europejskiej i zamrożeniu aktywów.

 

ZOBACZ: Ambasadorowie UE przyjęli sankcje wobec Białorusi

 

Wcześniej informowano nieoficjalnie, że sankcje obejmują około 30 osób i podmiotów "zaangażowanych w represje wobec społeczeństwa obywatelskiego i sprowadzanie migrantów na Białoruś". Dotyczyć mają m.in. linii lotniczych Belavia.

 

Decyzja prawdopodobnie jeszcze w czwartek zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej, co będzie równoważne z jej wejściem w życie.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie