Budka: wszyscy posłowie KO nieobecni podczas wtorkowych głosowań w Sejmie - usprawiedliwieni

Polska
Budka: wszyscy posłowie KO nieobecni podczas wtorkowych głosowań w Sejmie - usprawiedliwieni
PAP/Andrzej Lange
Poseł Koalicji Obywatelskiej Borys Budka

Wszyscy posłowie KO, którzy byli nieobecni podczas wtorkowych głosowań w Sejmie są usprawiedliwieni; ich nieobecność wynikała z powodów zdrowotnych - powiedział szef klubu KO Borys Budka.

Sejm we wtorek odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Senat chciał m.in., aby zakaz, który będzie mógł być wprowadzony w strefie nadgranicznej, nie obowiązywał dziennikarzy.

 

ZOBACZ: Kary za aborcję. Protest "Strajku Kobiet" przed Sejmem

 

W głosowaniu nie wzięło udziału 11 posłów PiS, ale mimo to poprawki Senatu nie zyskały akceptacji, ponieważ zabrakło też kilkunastu posłów opozycji. Największej liczby posłów, bo aż siedmiu zabrakło w klubie Koalicji Obywatelskiej.

 

Podczas głosowań z klubu KO zabrakło na sali sejmowej: Magdaleny Filiks, Kingi Gajewskiej, Riada Haidara, Agnieszki Hanajczyk, Macieja Laska, Aleksandra Miszalskiego i Sławomira Piechoty.

Nieobecność wszystkich związana z chorobą

- Wszyscy ci posłowie są usprawiedliwieni - powiedział szef klubu KO Borys Budka.

 

Nieobecność całej siódemki - jak wyjaśnił - wynikała z powodów zdrowotnych. Z informacji PAP wynika, że dwóch posłów ma pozytywny wynik testu na Covid-19 (Aleksander Miszalski i Maciej Lasek), dwójka jest chora, Riad Haidar jest jeszcze na zwolnieniu po operacji, a Magdalena Filiks ma chorego członka rodziny.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie