USA. Fundusz pomocowy wydał na lamborghini, rolexa i striptiz. Został skazany

Świat
USA. Fundusz pomocowy wydał na lamborghini, rolexa i striptiz. Został skazany
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Paycheck Protection Program (PPP) to program pożyczek biznesowych o wartości 953 miliardów dolarów, ustanowiony przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych w 2020 roku

- Mężczyzna z Houston został skazany na ponad dziewięć lat więzienia po tym, jak został oskarżony o wykorzystanie federalnego funduszu pomocy COVID-19 na lamborghini, zegarek firmy Rolex i wycieczki do klubów ze striptizem - poinformowali prokuratorzy federalni. - Mój klient ma nadzieję, że inni zobaczą na jego przykładzie, że nie ma łatwych pieniędzy - stwierdził Tom Berg prawnik Price'a.

30-letni Lee Price został skazany w poniedziałek na 110 miesięcy więzienia (9 lat - red.) - donosi ABC News. Prokuratorzy oskarżyli Price'a o "nieuczciwe wykorzystanie" ponad 1,6 miliona dolarów w ramach programu Paycheck Protection Program, który udzielał nisko oprocentowanych pożyczek małym firmom podczas pandemii.

 

ZOBACZ: Wielkie pranie pieniędzy w Niemczech. Chodzi o 50 mln euro

 

Według prokuratorów Price wykorzystał te pieniądze na zakup furgonetki za 85 000 dolarów i spłatę kredytu na nieruchomość mieszkalną. Price przyznał się do zarzutów oszustwa i prania pieniędzy.

 

- Mój klient ma nadzieję, że inni zobaczą na jego przykładzie, że nie ma łatwych pieniędzy - stwierdził Tom Berg prawnik Price'a. Dodał, że teraz ma czas "aby zastanowić się, odpokutować i odbudować swoje życie".

 

ZOBACZ: USA. Nowy Jork otwiera pierwsze w Ameryce ośrodki wstrzykiwania narkotyków pod nadzorem

 

Paycheck Protection Program (PPP) to program pożyczek biznesowych o wartości 953 miliardów dolarów, ustanowiony przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych w 2020 r. za pośrednictwem ustawy o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym w związku z pandemia koronawirusa, aby pomóc niektórym firmom, osobom samozatrudnionym, właściciele, niektóre organizacje non-profit i plemienne firmy nadal płacą swoim pracownikom.

aml/bas/polsatnews.pl/ABC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie