Tarnów. Podczas próby parkowania został potrącony starszy mężczyzna. 84-latek zmarł w szpitalu

Polska
Tarnów. Podczas próby parkowania został potrącony starszy mężczyzna. 84-latek zmarł w szpitalu
Policja małopolska
Wypadek na posesji w Tarnowie

Nie żyje 84-latek potrącony przez samochód na jednej z prywatnych posesji w Tarnowie (woj. małopolskie) - poinformowała w środę policja. Do zdarzenia doszło podczas próby przeparkowania pojazdu.

Z przekazanych przez policję informacji wynika, że we wtorek podczas przeparkowania samochodu w garażu na prywatnej posesji, potrąconych zostało dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło, kiedy auto wyjeżdżało z garażu przez frontową ścianę.

 

Na miejsce przyjechali strażacy, którzy zabezpieczyli budynek garażu, ratownicy medyczni, a także policjanci.

 

- Ich zadaniem było ustalenie, dlaczego doszło do tak nietypowego wypadku. Z uwagi na rozmiar zniszczeń na miejsce zostali również skierowani inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tarnowie - przekazał w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Policja małopolska

 

 

Z ustaleń wynika, że do potrącenia doszło, kiedy trzech starszych mężczyzn w wieku 83-84 lat próbowało przeparkować samochód z automatyczną skrzynią biegów; dwóch z nich pchało pojazd, a trzeci siedział szoferce.

Samochód cofając potrącił dwóch mężczyzn

- W pewnym momencie silnik suv-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając uderzył w przeszkodę znajdująca się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i zwolniła hamulec - tłumaczył rzecznik policji. Jak wyjaśnił, pojazd ponownie wjechał do garażu, potrącając dwóch starszych mężczyzn, a następnie mocno uderzył we frontową ścianę garażu i zburzył ją.

 

Ranny w wyniku tego zdarzenia mężczyzna został odwieziony do szpitala, gdzie zmarł wieczorem tego samego dnia z powodu poniesionych obrażeń.

 

ZOBACZ: Wypadek na ul. Sokratesa. Marcin Warchoł: wyrok jest niesprawiedliwy i zbyt łagodny

 

Na miejscu pracowały służby, które zabezpieczały miejsce zdarzenia; garaż został objęty zakazem użytkowania. Teraz sprawę bada tarnowska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie