Zarząd woj. lubuskiego składa zawiadomienie do prokuratury ws. działalności Łukasza Mejzy

Polska
Zarząd woj. lubuskiego składa zawiadomienie do prokuratury ws. działalności Łukasza Mejzy
Facebook/Łukasz Mejza
Firma Łukasza Mejzy będzie prześwietlona przez prokuraturę

Zarząd województwa lubuskiego ma zastrzeżenia do usług świadczonych w ramach projektu realizowanego przez firmę Future Wolves, której założycielem jest poseł Łukasz Mejza. Po zapoznaniu się ze wstępnymi wynikami kontroli projektu "Lubuskie Bony Rozwojowe", zarząd podjął decyzję o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury.

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi działalności wiceministra sportu Łukasza Mejzy, zarząd województwa lubuskiego poddał szczegółowej kontroli usługi świadczone przez jego firmę - Future Wolves.  

 

ZOBACZ: Mejza o artykule WP: jego treść będzie przedmiotem postępowań sądowych

 

Mejza otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Future Wolves miał prowadzić szkolenia w ramach projektu "Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim – edycja II".

 

Kontrola objęła m.in. weryfikację zgodności realizacji projektu z jego założeniami określonymi w umowie oraz załączonym do niej wnioskiem o dofinansowanie. 

Podejrzenie popełnienia przestępstwa 

Future Wolves miała świadczyć usługi szkoleniowe dla 37 podmiotów. Kontrola wykazała, że Agencja Rozwoju Regionalnego, która jest wyłonionym w konkursie beneficjentem projektu nie może zweryfikować czy usługi szkoleniowe, świadczone przez firmę Mejzy, były adekwatne do wykazanych kosztów. 

 

ZOBACZ: Lewica zwróciła się do premiera o natychmiastową dymisję wiceministra Mejzy

 

"Brak jest możliwości potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniach w przypadku 18 osób. Wykazano brak materiałów szkoleniowych udostępnionych na platformie szkoleniowej, co utrudnia zweryfikowanie zakresu szkolenia. Wątpliwości budzi sposób przeprowadzenia szkolenia - logowania w godzinach nocnych przez uczestników, logowania rozpoczynające się jednego dnia a kończące kolejnego, realizacja poszczególnych modułów szkolenia w czasie znacznie krótszym niż przewidziano w informacji o usłudze" - informuje zarząd województwa.

 

W związku z nieścisłościami, zarząd województwa lubuskiego podjął decyzję o zawiadomieniu prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 

Vinci NeoClinic

Wirtualna Polska ujawniła, że Łukasz Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Jak twierdzi portal, Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak tak w Polsce, jak i na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według WP, interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

ZOBACZ: Suski: oświadczenia majątkowe Mejzy jest badane, jeżeli wykaże nieprawidłowości - będzie dymisja

 

Lewica złożyła zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie oraz zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o natychmiastową dymisję wiceministra. 

mad/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie