Warszawa. Zwłoki dwóch młodych osób przed centrum handlowym. Prawdopodobnie zatruły się czadem

Polska
Warszawa. Zwłoki dwóch młodych osób przed centrum handlowym. Prawdopodobnie zatruły się czadem
Polsat News
Ciała młodych osób znaleziono w samochodzie przed centrum handlowym w Markach

Ciała 18-latki i 21-latka znaleziono w samochodzie zaparkowanym przed jednym z centrów handlowych w Markach. Według służb przyczyną śmierci dwójki młodych osób mogło być zaczadzenie.

Policja w sobotę otrzymała zgłoszenie, że w jednym z zaparkowanych aut przed centrum handlowym są dwie osoby niereagujące na bodźce z zewnątrz.

 

- Natychmiast na miejsce skierowane zostały służby. Policja, a także pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyjechał lekarz, który niestety stwierdził zgon dwóch osób. 18-letniej kobiety i 21-letniego mężczyzny - powiedziała wówczas Polsat News podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji. 

Brak obrażeń. Możliwe zaczadzenie 

Na ciałach dwojga pasażerów auta nie znaleziono obrażeń. Śledczy nie wykluczają żadnej z opcji. Możliwe jest także zaczadzenie. Może do niego dojść także w samochodzie, jeśli do środka dostaną się spaliny.

 

WIDEO: Ciała 18-latki i 21-latka w zaparkowanym aucie. Możliwe zaczadzenie 

- Jeśli chodzi o samochody, to również proszę o tym pamiętać. Szczególnie jeśli samochody stoją w garażach, w pomieszczeniach - mówił st. kap. Bogusław Szydło z PSP w Małopolsce. - Tlenek węgla jest gazem bardzo toksycznym, jest gazem bezbarwnym, bezwonnym, pozbawionym smaku. Skutkuje to tym, że nie jesteśmy go w stanie wyczuć żadnymi naszymi zmysłami - dodał. 

 

ZOBACZ: Straż Pożarna: w tym sezonie grzewczym już 5 osób śmiertelnie zatruło się czadem

 

Śledztwo w sprawie przyczyn śmierci dwojga młodych ludzi w samochodzie pod Warszawą wszczęła prokuratura. Zaplanowana jest sekcja zwłok. - Ustalamy wszelkie okoliczności w tej sprawie, jak doszło do śmierci tych osób. Ciała zostały przewiezione w tej chwili do zakładu medycyny sądowej - zaznaczyła Wersocka ze ze stołecznej policji. 

laf/ml/ / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie