USA. 13-latek zastrzelił pięciolatka. Kręcił film na media społecznościowe

Świat
USA. 13-latek zastrzelił pięciolatka. Kręcił film na media społecznościowe
Flickr/Tony Webster

Pięcioletni chłopiec z Minnesoty został śmiertelnie postrzelony przez 13-letniego krewnego. Według policji był to nieszczęśliwy wypadek, a do tragedii doszło podczas kręcenia filmiku na media społecznościowe.

Zdarzenia miało miejsce podczas Święta Dziękczynienia w mieście Brooklyn Park w Minnesocie. 

 

Miejscowa policja poinformowała, że pod godzinie 22 otrzymała zgłoszenie o postrzelonym pięciolatku. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce próbowali udzielić pierwszej pomocy rannemu dziecku. Niestety, nie udało się go uratować, 5-latek zmarł na miejscu.  

 

 

W sprawie wszczęto śledztwo. Według wstępnych ustaleń, pięciolatek został postrzelony przez swojego 13-letniego krewnego, który wraz z innymi nastolatkami, próbował nakręcić filmik na media społecznościowe.

 

Do zdarzenia miało dojść w garażu jednego z prywatnych domów. Póki co nie wiadomo skąd 13-latek miał naładowaną broń, ale według policji całe zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem. 

 

 

- To bardzo niefortunny wypadek, który wymaga bardzo szczegółowego śledztwa - powiedział mediom Mark Bruley, szef policji miasta Brooklyn Park.

 

- Jako dorośli musimy upewnić się, że nasze dzieci nie mają dostępu do broni - dodał. 

 

Policja poinformowała, że ​​13-latek został zatrzymany. Wkrótce może zostać oskarżony o zabójstwo. Konsekwencje mogą również spotkać właściciela broni.

dk / polsatnews.pl / USA Today
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie