Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS do niezaszczepionych. "Dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią"

Polska
Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS do niezaszczepionych. "Dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią"
pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

 

ZOBACZ: Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y do osób powyżej 50 lat. Przypomną o trzeciej dawce

 

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Kiedy przyjdzie wiadomość?

Wysyłka wiadomości – jak poinformował resort - rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

 

ZOBACZ: Szczepienia trzecią dawką. Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y przypominające

 

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

- Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał.

Kolejna akcja SMS

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia.

 

MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie