Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y do osób powyżej 50 lat. Przypomną o trzeciej dawce

Polska
Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y do osób powyżej 50 lat. Przypomną o trzeciej dawce
MZ zapowiada wysłanie wiadomości SMS do osób powyżej 50 roku życia.

Przez najbliższe trzy dni – od czwartku do soboty – osoby 50 plus, które są w pełni zaszczepione dostaną wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej, resort dopuścił u osób powyżej 50 lat szczepienie dawką przypominająca po pięciu miesiącach od zakończenia szczepień podstawowych.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Nowe zakażenia. Minister Adam Niedzielski podał dane

 

"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" – takiego SMS-a od czwartku do soboty otrzymają 3 mln osób.

 

Wszystkim tym osobom minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną dawką (Johnson & Johnson) lub dwoma dawkami (Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca) przeciw COVID-19 i wszystkie te osoby mają już wystawione e-skierowania na szczepienie przypominające. Oznacza to, że już mogą zaszczepić się drugą bądź trzecią dawką.

Przekażą datę

"UWAGA: Krótsze odstępy miedzy dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" – taką z kolei wiadomość SMS otrzymają wszyscy ci, którym okres pięciu miesięcy od pełnego zaszczepienia jeszcze nie minął.

 

ZOBACZ: Trzecia dawka szczepionki. Prof. Marczyńska: możliwe podanie wcześniej niż po pół roku

 

Ministerstwo Zdrowia w wiadomości tekstowej wskaże dokładną datę, od kiedy osoba 50 plus będzie mogła skorzystać z dawki przypominającej.

 

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia wysłało 15,5 mln SMS-ów do wszystkich w pełni zaszczepionych z informacją o możliwości i terminie przyjęcia dawki przypominającej.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie