Tomaszów Lubelski. 19-latek potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy miał od trzech dni

Polska
Tomaszów Lubelski. 19-latek potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy miał od trzech dni
Lubelska policja
Do potrącenia na przejściu doszło w Tomaszowie Lubelskim

19-latek kierujący toyotą wjechał w 34-latkę przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu wypadku znaleźli się policjanci, którzy wspólnie z innymi świadkami natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej.

Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, które posiadał zaledwie od trzech dni. Apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Toyota potrąciła 34-latkę w Tomaszowie

W piątek tuż przed godziną 21 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu interwencyjnego o wypadku drogowym do którego doszło na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim.

 

ZOBACZ: Łódź: Auto dachowało w centrum miasta. Kierowca był pijany

 

Policjanci podczas patrolu zauważyli, że doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy marki Toyota. Mundurowi wspólnie ze świadkami zdarzenia natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. 

 

WIDEO: Potrącił kobietę na przejściu. Stracił prawo jazdy, które miał od trzech dni

 

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Na filmie widać, że samochody nadjeżdżające z jednej strony jezdni zatrzymały się przed przejściem. Kiedy jednak minęła oś jezdni, toyota nadjeżdżająca z przeciwnej nie zatrzymała się. 19-letni kierujący tym autem uderzył w 34-latkę, która następnie dostała się pod koła toyoty. Tomaszowianka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

19-latek stracił prawo jazdy po trzech dniach

Mundurowi zatrzymali 19-latkowi z gminy Tyszowce prawo jazdy, które posiadał zaledwie od trzech dni. Badanie alkomatem wykazało, że młody kierowca podczas zdarzenia był trzeźwy.

 

ZOBACZ: Śląskie: seria kolizji na A1. Trasa zablokowana

 

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policyjnych śledczych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. "Publikujemy je ku przestrodze i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych" – pisze policja.

pdb/msl/policja.gov.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie