Śląskie: seria kolizji na A1. Trasa zablokowana

Polska
Śląskie: seria kolizji na A1. Trasa zablokowana
zabrze112.pl

Do serii kolizji z udziałem ok. 15 samochodów doszło w niedzielę rano na autostradzie A1 w Knurowie (Śląskie). Droga została zablokowana w kierunku Łodzi - poinformowała policja i drogowcy. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin - kierowcy powinni wybrać trasy alternatywne.

Z informacji śląskiej drogówki wynika, iż do kilku kolizji doszło w krótkich odstępach czasu na ok. dwukilometrowym odcinku autostrady w okolicach Knurowa, między Rybnikiem a Gliwicami. We wszystkich zdarzeniach uszkodzonych zostało około 15 aut. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany.

 

Wcześniej do podobnej serii dziewięciu kolizji z udziałem kilkunastu samochodów doszło na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) w pobliżu Ronda Sybiraków w Zabrzu. Droga została zablokowana w kierunku Gliwic. Również tam nie było osób poszkodowanych.

Niekorzystne warunki drogowe

Do kolizji - jak wskazują policjanci - mogły przyczynić się niekorzystne warunki drogowe: śliska nawierzchnia jezdni oraz mgła, a także niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Hamujące auta zderzały się ze sobą bądź wpadały w poślizg i uderzały w przydrożne bariery.

 

Minionej doby warunki jazdy w woj. śląskim pogorszył padający w części regionu śnieg lub deszcz - nawierzchnie wielu dróg były mokre. Nie doszło jednak do większych zdarzeń - policja odnotowała pięć wypadków, w których sześć osób zostało rannych, a także 158 kolizji. Policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierowców.

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie