Omikron. Maroko zawiesza połączenia lotnicze. Powodem obawa przed nowym wariantem

Świat
Omikron. Maroko zawiesza połączenia lotnicze. Powodem obawa przed nowym wariantem
Karimobo / CC0 / Commons
Maroko zawiesza wszystkie połączenia lotnicze na dwa tygodnie

Ministerstwo spraw zagranicznych Maroka poinformowało o zawieszeniu wszystkich połączeń lotniczych z całego świata na dwa tygodnie. Powodem decyzji, która wejdzie w życie w poniedziałek, jest gwałtowne rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa nazwanego Omikron.

Ministerstwo poinformowało na Twitterze, że podjęło decyzję by "utrzymać osiągnięcia Maroka w walce z pandemią i chronić zdrowie obywateli".

 

 

Wskazano na rozprzestrzenianie się Omikronu w Afryce i Europie. Maroko w 2020 roku zamknęło swoje granice na całe miesiące z powodu pandemii. Powodem była obawa, że jego system ochrony zdrowia nie wytrzyma wzrostu liczby pacjentów porównywalnej z tym, co działo się w tym okresie w Europie.

 

ZOBACZ: Holandia: 13 przypadków wariantu Omikron. Zakażeni wrócili z RPA

 

Królestwo Marokańskie odnotowało jeden z najwyższych wskaźników liczby nowych zakażeń w całej Afryce, jest też jednak również w czołówce, jeśli chodzi o wyszczepienie populacji. Dwie trzecie mieszkańców kraju otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

 

"Decyzja o zawieszeniu lotów należy do najbardziej restrykcyjnych spośród tych, które podejmują obecnie kraje na całym świecie w związku z obawą przed nowym wariantem koronawirusa Omikron. Wiele jeszcze musimy się dowiedzieć o nowym wariancie, ale badacze są zaniepokojeni, że może on być bardziej odporny na ochronę zapewnianą przed szczepionkami" - zauważa agencja Reutera.

pdb/msl / AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie