Straż Graniczna: 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Polska
Straż Graniczna: 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy
PAP/EPA/STRINGER

Ostatniej doby zanotowano 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w piątek Straż Graniczna. 12 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju - dodała SG.

"Wczoraj tj. 25.11. granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 217 osób. Funkcjonariusze SG wobec 12 osób wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski" – czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

 

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Policja zatrzymała kolejnych tzw. kurierów imigrantów

 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

 

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

 

 

 

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie