Kryzys na granicy. Swiatłana Cichanouska: migranci są zakładnikami reżimu białoruskiego

Świat
Kryzys na granicy. Swiatłana Cichanouska: migranci są zakładnikami reżimu białoruskiego
Polsat News
Swiatłana Cichanouska

- Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy - mówi Swiatłana Cichanouska w rozmowie z reporterką Polsat News Dorotą Bawołek. Jak dodaje opozycjonistka, "rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu". Całość wywiadu będzie można odsłuchać dzisiaj w programie "Dzień na Świecie" w Polsat News o 22:30.

- Polska jest naszym sąsiadem, dlatego w pełni rozumiem, co wy teraz czujecie. Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy. Widzę, że jesteście bardzo krytykowani przez organizacje humanitarne, obrońców praw człowieka za nieodpowiednie traktowanie migrantów. Ale krytykować zawsze jest łatwo, gdy nie od ciebie zależy znalezienie rozwiązania problemu - mówi Swiatłana Cichanouska.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. Nocny atak migrantów. "Ponad 200 osób forsowało granicę"

 

Jak dodaje opozycjonistka "rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu, ale to dzięki nim on próbuje wywierać presję na Polskę, mścić się za polskie wsparcie dla sił demokratycznych na Białorusi". - Kryzysem na granicy białoruski reżim chce wymóc na Unii Europejskiej wszczęcie z nim rozmów i uznanie go za prawowite władze - dodaje.

 

Całość wywiadu dostępna będzie w programie "Dzień na Świecie" na antenie Polsat News o godzinie 22:30.

wys/msl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie