Hiszpania. Pożar elektrowni atomowej w Katalonii. Zginął strażak, są poszkodowani

Świat
Hiszpania. Pożar elektrowni atomowej w Katalonii. Zginął strażak, są poszkodowani
Reuters
Ze wstępnego dochodzenia wynika, że bezpośrednią przyczyną awarii było rozszczelnienie się izolacji przeciwpożarowej.

Jedna osoba zginęła w środę wieczorem wskutek awarii w elektrowni atomowej w katalońskim Asco, w północno-wschodniej Hiszpanii. Trzech innych pracowników tego zakładu odniosło obrażenia.

Według służb medycznych Katalonii osoby, które zostały poszkodowane w efekcie zdarzenia, zostały przewiezione do szpitala w gminie Mora d'Ebre, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: Wyciek pary w elektrowni jądrowej w Rosji. "Nie odnotowano pogorszenia jakości powietrza w Polsce"

 

Ze wstępnego dochodzenia wynika, że bezpośrednią przyczyną awarii było rozszczelnienie się izolacji przeciwpożarowej, z której uwolnił się dwutlenek węgla. Śledczy dodali, że defekt systemu chroniącego przed ogniem doprowadził do wybuchu pożaru.

 

Ofiarą śmiertelną zdarzenia jest 46-letni strażak, który był zatrudniony na terenie elektrowni.

Niewydolność oddechowa

Trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, to według komunikatu służb pracownicy znajdujący się w pobliżu miejsca pojawienia się ognia. Doznali oni niewydolności oddechowej wskutek wdychania dymu.

 

ZOBACZ: Pływająca elektrownia jądrowa ogrzewa mieszkania na Syberii

 

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że awaria wewnątrz elektrowni atomowej "nie doprowadziła do wzrostu radioaktywności".

 

Służby ratownicze podały, że w gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej z prowincji Tarragona. Sprecyzowały, że zdarzenie jest na wstępnym etapie śledztwa traktowane jako wypadek przy pracy.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie