Rzeczniczka Porozumienia: od kilku dni Jarosław Gowin przebywa w szpitalu

Polska
Rzeczniczka Porozumienia: od kilku dni Jarosław Gowin przebywa w szpitalu
Polsat News
- Rodzina i przyjaciele proszą o zachowanie prywatności - podkreśliła Sroka.

Od kilku dni Jarosław Gowin przebywa w szpitalu; nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie jego zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym kontakcie - poinformowała w środę rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Z informacji Interii wynika, że zdiagnozowano u niego nagłe załamanie nerwowe.

- Był inwigilowany, straszyli go, do tego ataki medialne. Nie ma ludzi niezniszczalnych - powiedział Interii jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Gowina. Jak ustalono, polityk zgłosił się po pomoc medyczną, bo namówili go do tego koledzy.

W krótkim oświadczeniu dla mediów wygłoszonym w siedzibie Porozumienia rzeczniczka Magdalena Sroka odniosła się do doniesień medialnych na temat stanu zdrowia lidera partii.

 

ZOBACZ: Jarosław Gowin zdymisjonowany. Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę

 

- Od kilku dni Jarosław Gowin, w związku z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu - poinformowała.

 

- Wiosną tego roku ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Wtedy przebywał w szpitalu prawie trzy tygodnie. Był to szpital MSWiA w Warszawie - przypomniała Sroka. - Rodzina i przyjaciele proszą o zachowanie prywatności - podkreśliła.

Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia Gowina

- Nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym i codziennym kontakcie - dodała.

 

ZOBACZ: Jarosław Gowin: sytuacja na granicy najtrudniejsza od 30 lat. Powinni być tam dziennikarze

 

Jak podkreśliła Sroka, "Porozumienie, jako partia i środowisko, dalej normalnie będzie prowadziło swoją działalność - zarówno w parlamencie, jak i w terenie, czekając na szybki powrót do zdrowia Jarosława Gowina".

Nieoficjalną informację o stanie zdrowia przewodniczącego Porozumienia podała dziennikarka "Newsweek" Dominika Długosz. "Przyczyną są objawy depresji. Były wicepremier znalazł się w szpitalu kilka dni temu. Diagnoza - depresja. Jego stan może mieć związek z ciągłymi, skoordynowanymi trwającymi od wielu miesięcy atakami. Także w internecie" - napisała.

rsr/an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie