Kryzys na granicy. Jakub Kumoch odpowiada Janinie Ochojskiej: słowa godne Łukaszenki

Polska
Kryzys na granicy. Jakub Kumoch odpowiada Janinie Ochojskiej: słowa godne Łukaszenki
Polsat News
Kumoch odpowiada Ochojskiej: słowa godne Łukaszenki

Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach jest godne Łukaszenki, a nie polskiej europosłanki – napisał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, odpowiadając w mediach społecznościowych europosłance, założycielce PAH Janinie Ochojskiej.

Ochojska komentowała na Twitterze piątkową wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy ze Skopje, gdzie mówił: "Ci, spośród migrantów, którzy przejdą na stronę polską nielegalnie, jeśli potrzebują pomocy – otrzymują ją w każdym przypadku".

 

"Czemu pan prezydent Andrzej Duda kłamie? W przeważającej liczbie migranci są wypychani na granicę, do lasu, na bagna, dzieci, kobiety w tym ciężarne. Kilka z nich poroniło, kilkoro dzieci i młodych ludzi umarło »na świętej, polskiej ziemi«.. Że też nie jest Panu wstyd" – napisała europosłanka.

 

 

 

Ochojskiej odpowiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

 

"W przeciwieństwie do Pani Poseł, Pan Prezydent dysponuje informacjami i meldunkami. Mówi też o rzeczach, które sam nakazał i czego byłem świadkiem. Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach jest godne Łukaszenki, a nie polskiej europosłanki" – napisał Kumoch.

 

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie