Policja zatrzymała ok. 300 przemytników. "Za pieniądze próbują przewieźć ludzi z Białorusi"

Polska
Policja zatrzymała ok. 300 przemytników. "Za pieniądze próbują przewieźć ludzi z Białorusi"
Twitter/Polska Policja

Jak poinformowała w sobotę Policja, podczas kontroli od sierpnia zostało zatrzymanych ok. 300 przemytników, którzy "za pieniądze próbują przewieźć ludzi sprowadzonych przez reżim białoruski z Białorusi do Europy zachodniej".

Jak napisano w mediach społecznościowych Policji, "2 pierścień czyli kontrole, podczas których od sierpnia zatrzymaliśmy już ok. 300 przemytników, którzy za pieniądze próbują przewieźć ludzi sprowadzonych przez reżim białoruski z Białorusi do Europy Zachodniej". "Przemytnikom zabezpieczamy samochody, a oni zwykle są aresztowani" - dodano.

 

Sytuacja na granicy 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

 

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie