Hiszpania. Skok zakażeń koronawirusem. Medycy mówią o szóstej fali

Świat
Hiszpania. Skok zakażeń koronawirusem. Medycy mówią o szóstej fali
screen/Reuters
Medycy mówią o szóstej fali Covid-19 w Hiszpanii

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano ponad 6,6 tys. dobowych zakażeń koronawirusem, czyli o ponad 2,5 tys. więcej niż podczas poprzednich 24 godzin - podały w sobotę regionalne służby medyczne tego kraju.

Prezentujący te dane dziennik online "Redaccion Medica" zauważył, że liczba zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców wynosi już w Hiszpanii prawie 112.

Szósta fala w Hiszpanii 

Również dziennik "El Mundo" odnotował szybko rosnącą liczbę infekcji koronawirusem, a także wskazał na potwierdzenie przez służby medyczne regionów nadejścia w Hiszpanii szóstej fali Covid-19.

 

"W ciągu ostatnich 20 dni liczba dziennych zakażeń wzrosła w kraju siedmiokrotnie" - podkreśliła stołeczna gazeta.

 

ZOBACZ: Słowacja. Padł rekord zakażeń koronawirusem. "Lekarze dokonują dramatycznych wyborów" 

 

W sobotę najbardziej doświadczonymi przez Covid-19 regionami Hiszpanii są Baleary, Katalonia, Aragonia, Nawarra, a także Kraj Basków.

Z szacunków władz medycznych Hiszpanii wynika, ze do soboty na Covid-19 zachorowało w tym kraju ponad 5,08 mln osób, a zmarło 87,8 tys., w tym sześć podczas ostatniej doby.

 

W sobotę premier Pedro Sanchez ogłosił, że w najbliższych dniach władze Hiszpanii nie przewidują wprowadzenia nowych restrykcji sanitarnych. Zastrzegł, że walka z nasilającą się falą pandemii będzie polegała na "korzystaniu z masek ochronnych i intensyfikowaniu procesu szczepień".

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie