Wielkopolskie. Ukradli 28 butelek wina; grozi im do 5 lat więzienia

Polska
Wielkopolskie. Ukradli 28 butelek wina; grozi im do 5 lat więzienia
Pixabay
Jak przekazano, złodziei zainteresowała kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach w piwnicy, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie

Trzech mężczyzn ukradło 28 butelek wina kolekcjonerskiego z piwnicy domu w Krajence (wielkopolskie). Pierwszy zatrzymany miał przy sobie 10 butelek trunku. Dwaj kolejni sprawcy - jak wskazała policja - "nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałymi butelkami".

Jak tłumaczył w piątek mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie, kilka dni temu nad ranem mieszkaniec Krajenki powiadomił dyżurnego policji o ujęciu złodzieja, który go okradł.

 

ZOBACZ: Panama. 47 lat więzienia za morderstwa podczas egzorcyzmów z użyciem kijów i maczet

 

- Policjanci którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że doszło do kradzieży i zatrzymali mężczyznę - mieszkańca Krajenki. W momencie zatrzymania miał przy sobie sklepową torbę ze skradzionymi rzeczami. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że sprawców było trzech, a sprawa dotyczy kradzieży kolekcjonerskich trunków. Łupem złodziei padło łącznie 28 butelek wina z różnych części Europy - wskazał Pachuc.

Wina leżakowały od kilkunastu lat

Dodał, że policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że pokrzywdzony będąc w domu ok. godz. 5 rano usłyszał hałas dobiegający z piwnicy, a odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który gromadził w piwnicy.

 

- Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta - zaznaczył Pachuc.

 

ZOBACZ: Komendant Główny Policji: przypadki agresywne zdarzają się cały czas

 

W torbie przy zatrzymanym było 10 butelek wina, które wróciły do pokrzywdzonego. Pachuc wskazał, że "kwestią czasu było zatrzymanie pozostałych złodziei, którzy znani byli krajeńskim policjantom jako »smakosze alkoholowi«. Obawą mundurowych pozostawał fakt, w jakim stanie mogą się znajdować oraz ile skradzionego alkoholu uda się odzyskać".

Smakoszom grozi kara więzienia

Pozostałych sprawców zatrzymano w niespełna 24 godziny. Pachuc zaznaczył, że "nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałym alkoholem".

 

Cała trójka odpowie za kradzież mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie