Zachodniopomorskie. Zorganizowano zbiórkę na pomoc dla trojaczków. Okazało się, że wcale ich nie ma

Polska
Zachodniopomorskie. Zorganizowano zbiórkę na pomoc dla trojaczków. Okazało się, że wcale ich nie ma
pixabay
Do urzędu z prośbą o pomoc zgłosiła się rodzina kobiety

Zbiórkę darów dla trojaczków zorganizował MOPS w Golczewie (Zachodniopomorskie). Do urzędu zgłosiła się rodzina informując, że na początku listopada miały urodzić się dzieci. Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zbiórkę darów, a teraz ją odwołał, bo okazało się, że noworodków nie ma.

Informację o narodzinach wraz ze zdjęciami noworodków rozpowszechniała rzekoma matka dzieci. Do urzędu z prośbą o pomoc zgłosiła się rodzina kobiety. 

 

- Był tatuś i teściowa, te osoby zgłosiły nam, że urodziły się te trojaczki i że są w szpitalu, że wyjdą za miesiąc i w związku z tym proszą o pomoc w postaci lokalu - mówił Polsat News Andrzej Swatowski, zastępca burmistrza Golczewa. 

 

Wyjaśniał, że  "ciągu 2-3 dni okazało się, że ta pani nie urodziła jeszcze i nie są to trojaczki, a urodzenie ma nastąpić za ok 6 tygodni". - Gratulacje żeśmy złożyli, pytaliśmy o stan zdrowia, pan powiedział nawet jakie duże są te maluszki - dodał. 

Pomoc materialna, nie finansowa 

- Mając wiedzę, że pani spodziewa się dzieci i jest to ciąża mnoga, po informacji z urzędu, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę. Zbiórka prowadzona była tylko jeśli chodzi o przedmioty, żadna pomoc finansowa nie jest i i nie była organizowana - tłumaczyła Ewelina Katowicz, kierownik MOPS w Golczewie. 

 

ZOBACZ: Myślała, że ma kamienie nerkowe. Urodziła trojaczki

 

Dodała, że "oczywiście ośrodek pomocy społecznej powziął wszelkie czynności wyjaśniające w tej sprawie, trwa procedura wyjaśniania w celu zabezpieczenia tych dzieci, które ta pani ma i które mają się narodzić".

laf/msl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie