Włochy. Polak oskarżony o zabicie 10-letniego syna

Świat
Włochy. Polak oskarżony o zabicie 10-letniego syna
Wikimedia Commons/B20180

44-letni Polak mieszkający we Włoszech został aresztowany pod zarzutem zamordowania swego 10-letniego syna - podały w środę media. Do tragedii doszło w miejscowości Vetralla koło Rzymu. Sprawca przebywa w szpitalu pod nadzorem policji.

O zbrodni, która wstrząsnęła opinią publiczną, informują obszernie włoskie media. Sprawcą zbrodni jest Polak, który przed kilkoma tygodniami otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony, pochodzącej z Albanii, i ich syna.

 

ZOBACZ: Hamburg. Grupa 11 mężczyzn zgwałciła 15-latkę. Wśród podejrzanych jest Polak

 

Motywem tej decyzji była przemoc wobec rodziny i alkohol. Lokalne media podały, że karabinierzy często kontaktowali się z kobietą, by sprawdzić, czy nie jest nękana przez byłego męża. Nie zawiadamiała ona o żadnych incydentach.

Podcięte gardło

Kiedy wróciła we wtorek do domu, znalazła swego syna z podciętym gardłem. W mieszkaniu leżał też jej nieprzytomny mąż. Znaleziono nóż, który był narzędziem zbrodni. Chłopiec prawdopodobnie sam otworzył ojcu drzwi.

 

 

Ojciec dziecka trafił do szpitala, jego stan określa się jako ciężki. Zostanie przebadany na obecność substancji odurzających i przesłuchany, gdy będzie to możliwe.

 

ZOBACZ: Jastrzębie-Zdrój. Zabójstwo 31-latka. Wrzucili zwłoki do Odry, zostali ujęci

 

Hospitalizowano też matkę dziecka, która jest w szoku.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie