Warszawa. Niewybuchy na budowie. 10 zardzewiałych granatów moździerzowych na Białołęce

Polska
Warszawa. Niewybuchy na budowie. 10 zardzewiałych granatów moździerzowych na Białołęce
W wykopie przy ulicy Płochocińskiej w Warszawie robotnicy znaleźli 10 zardzewiałych granatów moździerzowych

Na terenie budowy przy ulicy Płochocińskiej robotnicy znaleźli granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały przekazane saperom i wywiezione na poligon.

We wtorkowy ranek strażnicy miejscy zostali poinformowali o znalezieniu groźnych niewybuchów na terenie budowy na warszawskiej Białołęce.

Niewybuchy na budowie

W wykopie przy ulicy Płochocińskiej robotnicy znaleźli 10 zardzewiałych granatów moździerzowych z czasów drugiej wojny światowej.

 

Na miejscu natychmiast pojawili się strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli teren przed dostępem osób niepowołanych. Na pomoc wezwano również saperów.

 

ZOBACZ: Warszawa. Molestowanie i gwałt w pojazdach zamawianych przez aplikację

 

- W trakcie oczekiwania na ich przyjazd strażnicy ustalili, że granaty moździerzowe znajdowały się w wykonanym przez robotników wykopie pod fundament - przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

 

Przed południem na budowie pojawił się patrol saperski i wstrzymano ruch na ulicy Płochocińskiej. Jak poinformował Jerzy Jabraszko "łącznie w wykopie znaleziono 10 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej". Po wydobyciu niewybuchów saperzy wywieźli niebezpieczne niewybuchy na poligon.

 

 

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie