Portugalia. Lekarze zakażeni koronawirusem. Brali udział w konferencji na temat pandemii

Świat
Portugalia. Lekarze zakażeni koronawirusem. Brali udział w konferencji na temat pandemii
Sociedade Portuguesa Pneumologia

Co najmniej 15 lekarzy uczestniczących w kongresie zorganizowanym w portugalskiej Albufeirze, na południu kraju, zachorowało na Covid-19 po powrocie z tej organizowanej w pierwszej połowie listopada trzydniowej konferencji, podczas której w tym roku omawiano m.in. pandemię.

Według lizbońskiej rozgłośni "Observador" ognisko zakażenia pojawiło się po konferencji pulmonologów, w którym wzięło udział ponad 1200 specjalistów w dziedzinie chorób układu oddechowego.

 

Kongres, który odbył się w popularnym wśród turystów regionie Algarve, zorganizowało Portugalskie Towarzystwo Pulmonologiczne (SPP).

 

ZOBACZ: USA. Fauci: kolejna fala COVID-19 nie ominie osób zaszczepionych, potrzebne są dawki przypominające

 

W środowym komunikacie władze SPP sprecyzowały, że wydarzenie odbyło się pomiędzy 11 a 13 listopada w jednym z hoteli w kurorcie Albufeira. Zapewniły, że są w kontakcie z uczestnikami wydarzenia i odnotowują wszystkie przypadki zachorowań.

 

"Większość z potwierdzonych dotychczas 15 zakażeń przebiega w sposób bezobjawowy" - poinformowało SPP, wskazując, że każda z zainfekowanych osób przeszła wcześniej pełen proces szczepień przeciwko Covid-19.

 

W środę służby medyczne Portugalii podały, że podczas ostatnich 24 godzin zanotowano największą dobową liczbę infekcji koronawirusem od sierpnia. Od wtorku potwierdzono ponad 2,5 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie