Szczepienie przeciwko COVID-19. Dwunastolatek zmarł po przyjęciu dwóch dawek. Są wyniki sekcji

Świat
Szczepienie przeciwko COVID-19. Dwunastolatek zmarł po przyjęciu dwóch dawek. Są wyniki sekcji
PAP/EPA/ROLEX DELA PENA
Dwunastolatek zmarł po przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19

Dwunastolatek zmarł dwa dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Do tragedii doszło w połowie października w Cuxhaven na północy Niemiec. Ujawnione zostały wyniki sekcji zwłok dziecka.

Jak podaje "Deutsche Welle", chłopiec przyjął dwie dawki szczepionki Biontech/Pfizer. Dwa dni później zmarł. 

Wyniki sekcji zwłok 

Po miesiącu od śmierci ujawniono wyniki sekcji zwłok. "Chłopiec przyjął preparat firmy Biontech/Pfizer. Jak wykazała sekcja zwłok, szczepionka nie była jedynym powodem śmierci nastolatka" – poinformował Instytut Paula Ehrlicha (PEI).

 

Ośrodek, który w Niemczech jest odpowiedzialny za kontrolkę bezpieczeństwa szczepionek dodał, że u dwunastolatka została stwierdzona "szczególnie ciężka, niezależna od szczepionki choroba serca". 

 

"Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu" – napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: USA. Szczepionka Moderny nie spełnia wszystkich kryteriów dla trzeciej dawki

 

Z danych PEI wynika, że do 30 września br. odnotowanych zostało pięć przypadków podejrzanych zgonów u osób w wieku 12-17 lat, które przyjęły preparat Biontech/Pfizer.

 

"U co najmniej trzech nastolatków występowały już wcześniej poważne schorzenie" – podał PEI. W Niemczech zaszczepionych zostało 44 procent grupy wiekowej 12-17 lat.

ap/zdr / Deutsche Welle
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie