Śląskie. Potrącił pieszego na pasach. Podczas ucieczki uderzył w inny samochód

Polska
Śląskie. Potrącił pieszego na pasach. Podczas ucieczki uderzył w inny samochód
KMP w Częstochowie
zczegółowe okoliczności wypadku i kolizji wyjaśniają śledczy z Wydziału Kryminalnego pod nadzorem prokuratora

Nawet 12 lat więzienia może grozić kierowcy bmw, który w centrum Częstochowy potrącił 47-latka na przejściu dla pieszych, powodując u niego poważne obrażenia, a uciekając z miejsca wypadku uderzył w inny samochód. Ranna została także jadąca bmw pasażerka - trafiła do szpitala.

Sprawca wypadku to 47-letni mieszkaniec Częstochowy, który miał zakaz prowadzenia pojazdów – podała we wtorek policja.

 

Zgłoszenie o wypadku w centrum miasta, przy al. Kościuszki, policja otrzymała w poniedziałek wieczorem. "Ze wstępnych ustaleń wynikało, że rozpędzone bmw przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle potrąciło przechodzącego przez przejście dla pieszych 47-letniego mężczyznę. Pieszy odniósł poważne obrażenia i w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Kierowca bmw odjechał w kierunku alei Armii Krajowej nie udzielając pomocy poszkodowanemu" - relacjonują częstochowscy policjanci.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje potrącona kobieta i dwóch mężczyzn z subaru

 

Podczas ucieczki z miejsca wypadku, około 200 metrów dalej, kierowca bmw najechał na tył audi, które w wyniku silnego uderzenia wypadło z drogi i zatrzymało się na torowisku. Uszkodzenia bmw były na tyle poważne, że kierujący nie mógł już nim odjechać, został zatrzymany. W wyniku zderzenia z audi ucierpiała również pasażerka bmw, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

 

Wstępne badania na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie kierującego dały wynik negatywny. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Szczegółowe okoliczności wypadku i kolizji wyjaśniają śledczy z Wydziału Kryminalnego pod nadzorem prokuratora.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie