Kryzys na granicy. Pierwsze grupy migrantów zostały odesłane do swoich krajów

Polska
Kryzys na granicy. Pierwsze grupy migrantów zostały odesłane do swoich krajów
Polsat News
Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej

- Wobec 29 cudzoziemców Straż Graniczna wydała postanowienia o wydaleniu z Polski - przekazała ppor. Anna Michalska. Jak dodała rzecznika SG, osoby te został wpisane do Systemu Informacyjnego Schengen co powoduje, że mają zakaz wjazdu na tren Polski i strefy Schengen na okres trzech lat.

Podczas konferencji prasowej rzeczniczka Straży Granicznej przekazała informację na temat odrzuconych i przyjętych wniosków azylowych w kraju.

 

- Wobec 29 cudzoziemców Straż Graniczna wydała postanowienia o wydaleniu z Polski - przekazała ppor. Anna Michalska. Wszystkie osoby, które zostały wydalone wpisano do bazy Systemu Informacyjnego Schengen - powiedziała. Jak dodała rzeczniczka przyjęto wnioski o objęcie ochroną międzynarodowa od 36 osób.

 

ZOBACZ: MON: białoruskie służby nocą niszczą ogrodzenia na granicy

 

Według informacji podanych przez Straż Graniczną w tym roku deportowano 314 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę oraz 150 osób, które organizowały nielegalne przejście przez granicę. Jak dodała Anna Michalska w najbliższym tygodniu Straż Graniczna planuje deportować kolejnych 27 cudzoziemców, w tym 11 organizatorów przekroczeń granicy.

Obozy dla uchodźców

Według informacji podanych podczas konferencji, w ośrodkach dla uchodźców przebywa 1857 osób, spośród których 1060 złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. 

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. Kolejne grupy migrantów chciały wejść do Polski. Użyły kamieni i lasera

 

Jak dodała Michalska "w ośrodkach dla uchodźców dominują obywatele Iraku, których jest 651 osób. Pozostała duża grupa to obywatele Afganistanu - 171 osób".

 

- Planujemy powiększać liczbę miejsc w obozach dla uchodźców. Od początku grudnia ponownie zostanie otworzony ośrodek w Białej Podlaskiej, gdzie do tej pory były prowadzone remonty. To pozwoli zwiększyć bazę noclegową o kolejne kilkadziesiąt miejsc.

wys/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie