Grecja. Podejrzany o zabójstwo sprawcą mordu na matce własnego prawnika? Śledczy zaskoczeni

Świat
Grecja. Podejrzany o zabójstwo sprawcą mordu na matce własnego prawnika? Śledczy zaskoczeni
commons.wikimedia.org/Public Domain
Grecka policja odkryła sprawcę zabójstwa sprzed 12 lat po analizie DNA pobranego od podejrzanego.

Greccy śledczy rozwiązali sprawę tajemniczego zabójstwa sprzed 12 lat, do którego doszło w regionie Tesalia. Gdy wprowadzili do policyjnego systemu DNA podejrzanego o niedawne zabójstwo własnej matki chrzestnej, okazało się, że występuje ono w sprawie innego mordu. Śledczy z zaskoczeniem odkryli, że ofiarą była matka... adwokata sprawcy, który broni go w obecnej sprawie o zbrodnię.

W greckim mieście Volos, które leży w regionie Tesalia, aresztowano 39-letniego mężczyznę, który około 10 dni temu zamordował swoją 75-letnią matkę chrzestną. Sprawca zgłosił się na policję kilka dni po zabójstwie i opowiedział, co zaszło.

 

Mężczyzna odwiedził kobietę, aby pożyczyć od niej pieniądze. Gdy spotkał się z odmową, wpadł w szał i zadał ofierze 45 ciosów nożem. 75-latka zmarła na miejscu.

 

Następnie podejrzany zawinął zwłoki w koc i przeniósł do komórki w piwnicy, po czym uciekł i ukrywał się.

Materiał genetyczny wskazał na kolejne morderstwo

Śledczy pobrali następnie materiał genetyczny od podejrzanego i sprawdzili w bazie danych. Greckie radio 90.0 FM podało, że śledczy zwrócili uwagę na podobny wzorzec działania sprawcy jak w przypadku innego, niewyjaśnionego zabójstwa z tego samego miasta.

 

Szybko okazało się, że profil podejrzanego zgadza się z materiałem pobranym z miejsca tajemniczego zabójstwa, do którego doszło 12 lat temu w tym samym mieście.

 

ZOBACZ: Lincolnshire. 15-letni Polak skazany za zabójstwo 12-latka. Próbował odciąć mu głowę

 

69-letnia kobieta została wówczas zasztyletowana w podobny sposób i zmarła od 20 ciosów zadanych nożem. Ślady genetyczne zostały pobrane m.in. spod jej paznokci, a następnie, ze względu na to, że nie występowały wówczas w żadnej innej sprawie wprowadzonej do bazy danych, próbki były przechowywane w dokumentacji sprawy.

 

Teraz jednak policyjny system powiązał oba przypadki.

Makabryczne powiązanie dwóch zbrodni

Śledczy, którzy ustalili, że DNA aresztowanego mężczyzny pasuje do obu przypadków odkryli także, że obie sprawy łączy jeszcze jedno powiązanie.

 

Okazało się, że zamordowana w 2009 roku kobieta to matka prawnika, który reprezentuje zabójcę matki chrzestnej.

 

Greccy śledczy ustalili, że w 2009 roku dziadkowie domniemanego sprawcy mieszkali w tym samym domu, co 69-letnia matka adwokata. W śledztwie ustalono, że do zbrodni doszło, gdy lokatorka poczęstowała odwiedzającego ją 27-letniego wnuka sąsiadów miską lodów. Prawnik znalazł matkę wkrótce potem leżącą w kałuży krwi.

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. Podejrzany o zabójstwo zatrzymany po 14 latach

 

Adwokat powiedział dziennikarzom, że odetchnął z ulgą, gdy okazało się, że sprawa niewyjaśnionego zabójstwa jego matki została w końcu rozwiązana. Dodał, że nigdy nie stracił nadziei.

 

Grecka policja prowadzi obecnie śledztwo, które ma ustalić, czy aresztowany mężczyzna nie dopuścił się w ostatnich latach innych zbrodni.

hlk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie