Warmińsko-mazurskie. Podejrzany o zabójstwo zatrzymany po 14 latach

Polska
Warmińsko-mazurskie. Podejrzany o zabójstwo zatrzymany po 14 latach
Policja warmińsko-mazurska
Ciało zabitego mężczyzny zostało odnalezione przez wędkarzy w maju 2008 roku.

Policjanci po latach wrócili do sprawy zabójstwa mężczyzny, którego ciało odnaleziono w jeziorze Świętajno w okolicach w Raciboru (woj. warmińsko-mazurskie). Śledczy ustalili, że za zbrodnią stoi 42-latek. Mężczyzna został aresztowany. W chwili zabójstwa miał 27 lat.

Ciało zabitego mężczyzny zostało odnalezione przez wędkarzy w maju 2008 roku. Wędkarze natrafili na zwłoki, które leżały na dnie jeziora Świętajno.

 

"Jak się okazało ciało leżało w wodzie na tyle długo, że jego rozkład utrudniał identyfikację osoby. Dokonane ustalenia wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny. Śledczy apelowali wówczas do lokalnej społeczności o wszelkie informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości ofiary. Niestety bezskutecznie" - poinformowała warmińsko-mazurska policja. 

Ustalono tożsamość ofiary

Policjanci wrócili do sprawy po latach, w związku z podejrzeniami, że ciało mogło należeć do 42-letniego, zaginionego mężczyzny z powiatu ostrołęckiego śledztwo zostało wznowione. Za pomocą najnowocześniejszych badań udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Śledczy ustalali także tożsamość podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Goworowo (pow. ostrołęcki).

 

ZOBACZ: USA. Babcia oskarżona o zabójstwo wnuka. Twierdzi, że z nim tańczyła

 

"Jak ustalili szczycieńscy śledczy do zabójstwa doszło 28 września 2007 r. na terenie miejscowości Kadzidło (pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie). Wówczas sprawca tej zbrodni miał zaledwie 27 lat, a motywy jego działania wynikały z prywatnych relacji z ofiarą" - informuje policja. 

 

Sąd Rejonowy w Szczytnie orzekł o tymczasowym areszcie dla 41-latka. Mężczyzna przyznał się do winy. Za zabójstwo grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie. 

dsk/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie