Kryzys na granicy. Ciężarówki zwożą gruz i kamienie z białoruskich zakładów budowlanych

Polska
Kryzys na granicy. Ciężarówki zwożą gruz i kamienie z białoruskich zakładów budowlanych
Twitter/MON
Zdjęcie kamieni i gruzu opublikowane przez MON.

W ostatnich dniach pojawiały się informacje o zwożeniu nad granicę gruzu i kamieni z białoruskich zakładów budowlanych - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"W ost. dniach pojawiały się informację o zwożeniu nad granicę gruzu i kamieni z białoruskich zakładów budowlanych. Widziano kilka ciężarówek z takim ładunkiem..." - napisał w niedzielę na Twitterze Stanisław Żaryn.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. 50 migrantów wdarło się do Polski. Funkcjonariusze obrzuceni gruzem

 

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych odniósł się w ten sposób do informacji o obrzucaniu kamieniami policjantów, którzy w sobotę wieczorem interweniowali podczas próby siłowego przejścia migrantów przez polsko-białoruską granicę.

Migranci wdarli się do Polski

W niedzielę rano podlaska policja poinformowała, że około 50 migrantów siłowo wdarło się w sobotę na teren Polski przez polsko-białoruską granicę w rejonie Starzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie).

 

Inna kilkudziesięcioosobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę i dostać się do Polski w okolicy Kolonii Klukowicze. Policjanci, którzy dojechali na miejsce zostali obrzuceni kamieniami.

 

- W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi. Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie