Zmarł polski żołnierz przy granicy z Białorusią. Żaryn: doszło do nieszczęśliwego zdarzenia

Polska
Zmarł polski żołnierz przy granicy z Białorusią. Żaryn: doszło do nieszczęśliwego zdarzenia
Twitter / @Terytorialsi
Sprawę śmierci żołnierza bada Żandarmeria

Żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zmarł w czasie pełnienia służby w pobliżu granicy polsko-białoruskiej - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, zaznaczając, że żołnierz nie miał kontaktu z migrantami, a jego śmierć nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Jak poinformował w oświadczeniu dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w sobotę "w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku, którego śmierć poniósł  żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

"Nie realizował bezpośrednio zadań"

"Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie" - czytamy w oświadczeniu.

 

 

Poinformowano, że żołnierz pełni służbę w ramach odwodu, to znaczy "nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej".

 

Zmarły żołnierz do służby na granicy został oddelegowany tydzień temu. "Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami" - podano w oświadczeniu.

 

Więcej na ten temat podaje serwis Interia Wydarzenia.

pdb/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie