Wpisy prezydenta Olsztyna na Twitterze: "Niech rzuci kamieniem, kto nie uderzył w drzewo po pijaku"

Polska
Wpisy prezydenta Olsztyna na Twitterze: "Niech rzuci kamieniem, kto nie uderzył w drzewo po pijaku"
Twitter/ Piotr Grzymowicz
Wpisy dotyczące wypadku, w którym miał uczestniczyć syn prezydenta Olsztyna, zniknęły z profilu Piotra Grzymowicza

"No walnął w drzewo. I co? Niech rzuci kamieniem każdy, kto w życiu nie uderzył w drzewo po pijaku" - wpis o tej treści pojawił się w sobotę na tweeterowym koncie prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Skomentowano tak doniesienia o wypadku, w którym - według lokalnych mediów - uczestniczył nietrzeźwy syn Grzymowicza. Nie wiadomo, czy doszło do włamania na profil prezydenta.

Do wypadku, w którym miał uczestniczyć nietrzeźwy syn prezydenta Olsztyna, doszło 28 października. Auto wjechało do przydrożnego rowu, a następnie uderzyło w drzewo przy alei Warszawskiej.

 

- Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca Olsztyna - powiedział sierż. szt. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.

Sprawcy wypadku grożą dwa lata więzienia

Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, więc został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi poinformowali, że po zakończeniu czynności 36-latek został zwolniony. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

 

ZOBACZ: Mielec. Pijany kierowca bez uprawnień spowodował wypadek. Wiózł nastolatki

 

- Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe - podsumował sierż. szt. Andrzej Jurkun.

 

O tym, że pijanym kierowcą był syn prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, poinformował serwis ukiel.info. Policjanci nie odpowiedzieli jednak na pytania Interii dotyczące tożsamości 36-latka.

Tajemnicze wpisy na koncie prezydenta Olsztyna. "Walnął w drzewo. I co?"

W sobotni wieczór 13 listopada na tweeterowym koncie Piotra Grzymowicza pojawiła się jednak seria wpisów dotyczących wypadku sprzed ponad dwóch tygodni. "No walnął w drzewo. I co? Niech rzuci kamieniem każdy, kto w życiu nie uderzył w drzewo po pijaku" - głosi jeden z nich.

 

 

Treść innego tweeta to: "!". Na uwagę internauty, że prezydent Olsztyna "w końcu zaczął odpisywać", z konta Grzymowicza odpowiedziano: "Nie" oraz "Nawet jakby wjechał, to kto by go miał zatrzymać?".

 

Twitter

 

Inny użytkownik Twittera ocenił, że powyższe wpisy musiały być "włamem na konto", bo "prezydent Olsztyna niewiele udziela się" w tym serwisie społecznościowym, a "poza tym mimo wszystko nie napisałby takiej głupoty". Z konta Piotra Grzymowicza odpisano: "Tak! Drzewo, które zostało uszkodzone się włamało".

 

Dwa wypadki w Olsztynie

Wpisy zostały usunięte przed publikacją tego artykułu. Nie wiadomo, czy ktoś przejął kontrolę nad kontem prezydenta Olsztyna, czy też tweety faktycznie są jego autorstwa.

 

Wypadek, w którym miał uczestniczyć syn Piotra Grzymowicza, to inne zdarzenie niż tragedia na ulicy Bałtyckiej. Również w Olsztynie, lecz 11 listopada, zginęła 23-latka i jej starszy o dwa lata brat po tym, jak w ich samochód wjechało inne, rozpędzone auto.

wka/ sgo / polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie