Olsztyn. Tragiczny wypadek przy Bałtyckiej. Zatrzymano kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia

Polska
Olsztyn. Tragiczny wypadek przy Bałtyckiej. Zatrzymano kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia
policja.gov.pl
Samochody zderzyły się z ogromną siłą, ich części zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Policjanci z Olsztyna zatrzymali w nocy uczestnika tragicznego wypadku w czwartek przy ul. Bałtyckiej, w którym zginęło rodzeństwo. Poszukiwany kierowca pieszo uciekł z miejsca wypadku - poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Jurkun podał, że zatrzymany przez policjantów kierowca ma 39 lat. - Będą z nim dziś wykonywane czynności procesowe - zapowiedział policjant.

 

ZOBACZ: Olsztyn. Auto zapaliło się w trakcie jazdy. Z pomocą ruszyli policjanci

 

Prokurator rejonowy z Prokuratury Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc dodał, że na podjęcie decyzji jakie środki zastosowane zostaną wobec zatrzymanego kierowcy śledczy mają 48 godzin. - Będziemy go przesłuchiwać, mamy zabezpieczone nagrania z monitoringu - powiedział prokurator.

policja.gov.pl

 

39-letni kierowca został zatrzymany chwilę po tym, gdy opuścił szpital. Jego stan zdrowia jest na tyle dobry, że mógł zostać zatrzymany.

"Samochody zderzyły się z ogromną siłą"

W czwartek wieczorem w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej doszło do zderzenia dwóch aut osobowych: jedno auto zawracało na skrzyżowaniu, drugie jechało prosto.

 

ZOBACZ: Mielec. Pijany kierowca bez uprawnień spowodował wypadek. Wiózł nastolatki

 

Samochody zderzyły się z ogromną siłą, ich części zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Autem, które zawracało jechało rodzeństwo: kierowała 23-letnia kobieta, jej dwa lata starszy brat był pasażerem. Oboje zginęli na miejscu.

 

policja.gov.pl

 

 

Kierowca drugiego samochodu pieszo uciekł z miejsca wypadku zanim pojawiły się tam służby ratownicze. Policja informowała o tym, że jest on poszukiwany ale sam nie zgłosił się do komendy

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie