Najnowsze informacje z granicy. Aleksandr Łukaszenka chce skierować migrantów na inne przejścia

Polska
Najnowsze informacje z granicy. Aleksandr Łukaszenka chce skierować migrantów na inne przejścia
PAP/Irek Dorożański/DWOT
W mieście i okolicznych miejscowościach jest ich już około tysiąca.

Plany reżimu Alaksandra Łukaszenki zakładają nielegalne przekroczenie granicy przez migrantów w okolicach Terespola i Sławatycz. To tam mają oni zostać zwiezieni z Brześcia - pisze w sobotę dziennik "Fakt", powołując się na informacje byłego białoruskiego urzędnika, a teraz opozycjonisty.

Według informatorów gazety, skuteczna obrona granicy przez nasze wojsko, policję i Straż Graniczną zmusiła służby białoruskiego dyktatora do zmiany planów.

 

Czytaj "Tygodnik Interii": "Granica nie jest linią namalowaną na kartce. Przyrzekaliśmy, że będziemy jej bronić"

 

Teraz szykują one przerzut migrantów w innym miejscu granicy. Nowe plany zakładają nielegalne przekroczenie granicy w okolicach Terespola i Sławatycz. To tam migranci mają zostać zwiezieni z Brześcia.

 

- W mieście i okolicznych miejscowościach jest ich już około tysiąca - mówi "Faktowi" Anatol Kotow, były białoruski urzędnik, obecnie opozycjonista.

Plan zakłada kilka prób

"Fakt" dowiedział się, że plan zakłada kilka prób przekraczania granicy, łącznie z przeprawianiem się przez Bug, a kulminacji akcji można spodziewać się w każdej chwili.

 

ZOBACZ: Kuźnica. Próba sforsowania granicy. Migranci zniszczyli fragment ogrodzenia

 

Nasze służby panują jednak nad sytuacją i zapewniają gazetę, że i w tym miejscu są przygotowane do skutecznej ochrony granicy.

 

- Na tę chwilę siły w postaci 2,5 tys. funkcjonariuszy Nadbużańskiej Straży Granicznej są wystarczające" - mówi "Faktowi" porucznik Dariusz Sienicki z Nadbużańskiej Straży Granicznej.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie