Nowe zakażenia w Polsce dzisiaj. Liczba nowych przypadków niższa niż 13 tys.

Polska
Nowe zakażenia w Polsce dzisiaj. Liczba nowych przypadków niższa niż 13 tys.
Oles kanebckuu / Pexels
Liczba nowych przypadków w piątek nie przekroczyła 13 tys.

- Szczyt czwartej fali przypadnie na przełom listopada i grudnia – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zdradził, że liczba nowych przypadków odnotowanych tego dnia jest niższa niż 13 tys., ale trzeba brać poprawkę na czwartkowe święto, które opóźnia raportowanie o zakażeniach.

Jak przekazał rzecznik MZ, który gościł w TVN24, dziś liczba nowych przypadków jest niższa niż 13 tys. Podkreślił jednocześnie, że raportowanie przez szpitale z powodu dnia wolnego jest opóźnione.

 

Jak dodał, w niektórych regionach - np. na Podlasiu - jest już blisko szczytu epidemii. "Sytuacja zaognia się w takich województwach, jak Małopolska, Wielkopolska, Śląsk, Opolskie" - powiedział.

Wojciech Andrusiewicz: szczyt IV fali na przełomie miesięcy

Rzecznik przekazał, że zgodnie z piątkowymi danymi zmarło około 30 osób z COVID-19, "Tu też nadmieniam, że raportowanie przez szpitale w dni wolne jest opóźnione. Dane ze święta narodowego pewnie będą zaraportowane jutro, bądź nawet w poniedziałek" - dodał Andrusiewicz.

 

- Szczyt czwartej fali powinniśmy osiągnąć na przełomie listopada i grudnia - dodał Andrusiewicz. Dzienna liczba zakażeń - według prognoz - może sięgnąć 25 tysięcy.

 

ZOBACZ: Kanada. Kolumbia Brytyjska kończy z hodowlą norek. Powodem COVID-19

 

W czwartek 11 listopada Ministerstwo Zdrowia informowało o 19 074 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 274 osób z COVID-19. Były to najwyższe wyniki w czwartej fali epidemii. Minionej doby w szpitalach przebywało 12 030 pacjentów z COVID-19, w tym 1006 chorych podłączonych było do respiratorów.

 

W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Zet mówił o czarnych scenariuszach epidemii i nawet 40 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 dziennie.

pdb/zdr/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie