Ścinawa. Zakończyła się akcja ratunkowa po wybuch gazu w domu wielorodzinnym

Polska
Ścinawa. Zakończyła się akcja ratunkowa po wybuch gazu w domu wielorodzinnym
Zakończyła się akcja ratunkowa w Ścinawie

Rano zakończono akcję ratunkową po zawaleniu kamienicy w Ścinawie na Dolnym Śląsku. Nie odkryto w rumowisku więcej osób poszkodowanych niż na początku akcji – podała straż pożarna. Do eksplozji i zawalenia budynku doszło w środę wieczorem.

Dyżurny stanowiska kierowania Wojewódzkiego Komendy PSP we Wrocławiu brygadier Dariusz Olejnik w czwartek poinformował, że nad ranem zakończono akcję przeszukania rumowiska, które powstało po zawaleniu kamienicy w Ścinawie.

 

- Strażacy używali psów wyszkolonych do poszukiwania ludzi pod gruzami oraz odpowiedniego sprzętu. Na szczęście nie było już poszkodowanych w tym budynku. Zatem ostateczna liczba poszkodowanych osób, które ucierpiały to tylko te pięć opatrzonych lub przewiezionych do szpitala na początku akcji - dodał strażak.

Poszkodowaną ewakuowano śmigłowcem LPR

Wcześniej burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła powiedział, że w budynku mieszkało pięć rodzin. Dodał, że najciężej poszkodowaną kobietę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR. Burmistrz powiedział, że dla rodzin, które straciły mieszkania w wyniku wybuchu, gmina ma schronienia w lokalach oraz w schroniskach młodzieżowych.

 

ZOBACZ: Dolny Śląsk. Kradzież elementów wyposażenia z budowy drogi ekspresowej S3 koło Lubina i Polkowic

 

Do eksplozji i pożaru dwukondygnacyjnego budynku w Ścinawie przy ul. 1 Maja doszło w środę wieczorem. Budynek jest niemal całkowicie zniszczony; nie ma ściany frontowej i większości dachu. Nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu Daniel Mucha powiedział, że do budynku nie był doprowadzony gaz.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie