MSZ komentuje doniesienia o "odwołaniu" ambasadora Andrzeja Przyłębskiego

Polska
MSZ komentuje doniesienia o "odwołaniu" ambasadora Andrzeja Przyłębskiego
Wikipedia Commons/MSZ
Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski kończy swoją misję

Ambasada RP w Berlinie poinformowała w tym tygodniu, że podawane przez niektóre media informacje o "odwołaniu ambasadora Przyłębskiego przez MSZ” są nieprawdziwe. Ambasador Przyłębski sam podjął decyzję o skróceniu swej misji z powodów osobistych.

"Wobec informacji ukazujących się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, Ambasada RP w Berlinie informuje, że ambasador Andrzej Przyłębski już niemal rok temu otrzymał przedłużenie swej misji w Berlinie, do lata 2022 roku. Przedłużenie to nie zostało nigdy anulowane lub skrócone" - napisano w komunikacie ambasady.

"Sam podjął decyzję"

Ambasador Przyłębski "sam podjął decyzję o skróceniu swej misji z powodów osobistych, rodzinnych i zawodowych. Zatem podawane przez niektóre media informacje o >>odwołaniu ambasadora Przyłębskiego przez MSZ<< są nieprawdziwe. Podobnie, nie ma jeszcze odpowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP na prośbę ambasadora o skrócenie misji w Berlinie" - czytamy w komunikacie.

 

Według informacji przekazanych w ubiegłym tygodniu przez rzeczniczkę prasową ambasady Magdalenę Szuber-Zasacką Andrzej Przyłębski najprawdopodobniej będzie jeszcze pełnił swoje obowiązki do końca stycznia.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: jest spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów

 

18 listopada ambasador organizuje w stolicy Niemiec koncert, którym chce się pożegnać z Berlinem w obliczu zbliżającego się końca swojej misji. Podczas koncertu zagra "Warszawska Orkiestra Sentymentalna". Andrzej Przyłębski jest ambasadorem w Berlinie od 2016 roku.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie