Matteo Salvini przyjedzie do Polski. Głównym tematem będzie obrona europejskich granic

Świat
Matteo Salvini przyjedzie do Polski. Głównym tematem będzie obrona europejskich granic
Polsat News
Matteo Salvini, lider włoskiej Ligi przyjedzie do Polski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprosił lidera Ligi Matteo Salviniego do Warszawy w dniach 3-4 grudnia - podało w czwartek w nocie włoskie ugrupowanie. Salvini był już w Polsce na rozmowach w 2019 roku.

W komunikacie Liga zaznaczyła, że wizyta Salviniego w Polsce będzie okazją do rozmowy na temat nowego układu sił w Brukseli i przede wszystkim o obronie granic europejskich.

"Dzieje się coś niebezpiecznego" 

W czwartek na łamach dziennika "La Reppublica" lider Ligi zaznaczył, że jedzie do Polski, "gdzie dzieje się coś niebezpiecznego". Słowa Salvinego odnosiły się do kryzysu na granicy z Białorusią. 

 

Ponadto Liga przypomina, że Salvini chciałby utworzyć wspólną grupę w Parlamencie Europejskim razem z PiS, który należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz z węgierskim Fideszem premiera Viktora Orbana.

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy. Migranci z możliwością procedury azylowej na Białorusi albo powrotu do kraju

 

Salvini gościł w Polsce jako wicepremier Włoch w styczniu 2019 roku. Podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził wtedy, że oba kraje łączą "wspólne wartości, dotyczące rodziny, rozwoju, wzrostu". 

 

 

 

 

 

 

 

ap/PAP/la Repubblica
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie